top of page
IMG-6815d29e281866616bdd17ec5f473f88-V.j

                   ЩО ВІДОМО  ПРО ЗНО 2021 РОКУ?

1.png

     Наказом Міністерства освіти і науки України від 09 липня №945 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

       Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 21 травня до 16 липня.

     

   Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п'яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

     Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2021 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2021 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

Ці учасники мають обов’язково скласти:

  • українську мову або українську мову і літературу (субтест "атестаційні завдання");

  • математику;

  • історію України або іноземну мову (на вибір учасника);

  • ще один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

 

          У 2021 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня.

      Також повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

          За підсумками проходження ЗНО з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав") та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту "Атестаційні завдання" для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав" у межах цього субтесту).

    За підсумками проходження зовнішнього оцінювання з інших навчальних предметів, зазначених у переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав".

ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ЗНО

  ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ учасників зовнішнього тестування з усіх предметів ВІДБУДЕТЬСЯ НЕ ПІЗНІШЕ 30 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ.

       Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.

   Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.

      ДОДАТКОВА СЕСІЯ ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, ПРОЙДЕ У ПЕРІОД З 29 ЧЕРВНЯ ДО 16 ЛИПНЯ 2021 РОКУ.

  Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 23 липня 2021 року.

 

 

  ВИЗНАЧЕНО ТЕРМІНИ

 ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2021         

 

       

 

       Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

       Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

        Із 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

          Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 

 

      21 травня  і завершиться 15 червня

 

     Хімія — 21 травня 

    Англійська мова — 25 травня

    Математика — 28 травня

    Українська мова, українська мова і література — 1 червня

    Історія України — 4 червня

    Фізика — 7 червня

    Біологія — 10 червня

    Географія — 15 червня.

   

         Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

ПРОБНЕ ЗНО-2021: ЛИШЕ ОДИН ТЕСТ В АУДИТОРІЇ, ІНШІ ОНЛАЙН

 

      Учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році через епідеміологічні загрози зможуть скласти лише один тест у пункті тестування. Інші тестування, зареєстровані на пробне ЗНО випускники, зможуть пройти онлайн.

      Про це йдеться у наказі Українського центру оцінювання якості освіти, яким визначено особливості проведення пробного тестування для учасників ЗНО.

      Проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році заплановано на 10 квітня.

 

         Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочнеться 05 січня.

 

     З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО — українську мову, українську мову і літературу, історії України, математику, біології, географію, фізику, хімію, англійську, іспанську, німецьку або французьку мову.

      Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожному зареєстрованому учаснику буде надано право додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів та пройти тестування вдома.

 

     В Українському центрі оцінювання якості освіти нагадують, що участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестових зошитів.

2.jpg

     ЗНО І ДПА У 2021

РОЦІ: ОСНОВНІ НОВАЦІЇ

 

 

       Кожен зареєстрований учасник матиме право скласти тести щонайбільше з 5 навчальних предметів.

   

       Для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковою буде проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО з 4 навчальних предметів:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання);

  • математика (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);

  • історія України (субтест «Період ХХ – початок ХХІ століття) або одна з іноземних мов (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);

  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови).

 

        Учням, які виберуть для проходження ДПА математику, оцінку за ДПА (за шкалою -1-12 балів) буде визначено залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали. Для тих, хто вивчав математику на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання рівня стандарт та профільного рівня.

        Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарт, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

 

        У переліку навчальних предметів, з яких буде проведено ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлено:

  • українську мову;

  • українську мову і літературу.

 

       Випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть змогу самостійно вибирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

4.jpg

ЗАТВЕРДЖЕНО ХАРАКТЕРИСТИКИ

                         ТЕСТІВ 

                  ЗНО 2021 РОКУ

 

 

 

       Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Про це йдеться в наказі УЦОЯО.

 

       Характеристики тестів визначають форми тестових завдань, час на їх виконання, схеми нарахування балів, особливості зарахування результатів виконання тесту як державної підсумкової атестації та вступного іспиту до вишів, інші особливості.

       Порівняно з 2020 роком, структура тестів зовнішнього незалежного оцінювання, форми тестових завдань і схеми нарахування балів за виконання завдань з деяких предметів зазнали змін.

       Так, суттєво оновлені характеристики сертифікаційних робіт з української мови і літератури, а також математики.

 

      ЗОКРЕМА, ВІДТЕПЕР ЗАПРОВАДЖЕНО ОКРЕМІ СЕРТИФІКАЦІЙНІ РОБОТИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ.

 

      Тест з української мови міститиме 40 завдань, а час на його виконання становитиме 150 хвилин. Тестування з української мови і літератури охоплюватиме 67 завдань і триватиме 210 хвилин.

      ЗОВНІШНЄ ОЦІНЮВАННЯ З МАТЕМАТИКИ передбачатиме виконання або тесту рівня стандарту, результати якого використовуватимуться для державної підсумкової атестації, або тесту поглибленого рівня, результати якого використовуватимуться при вступі до закладів вищої освіти.

      Зошит із завданнями з математики рівня стандарту міститиме 28 завдань, а час на роботу з ним становитиме 150 хвилин. Сертифікаційна робота з математики поглибленого рівня передбачатиме 34 завдання, а на її виконання буде відведено 210 хвилин.

 

      ТЕСТИ З ІНШИХ ПРЕДМЕТІВ ПРИНЦИПОВИХ ЗМІН НЕ ЗАЗНАЛИ.

     

      Нагадаємо, тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році будуть укладатися за програмами, що затверджені Міністерством освіти і науки.

У 2021 РОЦІ ОСНОВНА СЕСІЯ ЗНО РОЗПОЧНЕТЬСЯ 21 ТРАВНЯ І ТРИВАТИМЕ ДО 15 ЧЕРВНЯ.

5.jpg
bottom of page